هدف از برگزاری مسابقات

مسابقات ملی نوشیدنی های ترکیبی ایرانی برای اولین بار در شهریور ماه سال 98 برگزار خواهد شد.

هدف از برگزاری این مسابقات آشنایی هر چه بیشتر فعالان صنعت خوراک و نوشیدنی ایران با استاندارد ها و چهارچوب های ساخت و سرو تخصصی نوشیدنی های سرد ایرانی و بالا بردن سطح کیفی این نوشیدنی ها تا استاندارد جهانی میباشد.

این مسابقات با حمایت و همیاری جوانان فعال در این حوزه با هدف ایجاد رقابت و پرورش استعداد های نوظهور برگزار می شود.

امیدواریم با برگزاری این مسابقات قدمی هرچند اندک در ایجاد اشتغال جوانان، معرفی آنان به مجموعه های تراز اول و موفق در حوزه ی خوراک و نوشیدنی و احیا و ارتقاء فرهنگ اصیل سرو نوشیدنی های سرد ایرانی و مهمان نوازی، که بخش جدایی ناپذیر از رسوم سنتی کشور میباشد، برداریم.

کشور عزیزمان ایران با دارا بودن منابع غنی موجود در زمینه ی عرقیات گیاهی، میوه ها و سبزیجات منحصر به فرد میتواند یکی از کشور های صاحب سبک در زمینه ی نوشیدنی های سرد ترکیبی باشد. بدین منظور تیم برگزار کننده ی این مسابقات با داشتن سالها تجربه و مدارک معتبر دانشگاهی در زمینه ی خوراک و نوشیدنی سعی در ارائه ی هرچه صحیح تر نوشیدنی های ترکیبی ایرانی در سطح بین المللی را دارد.

سالانه شاهد رشد چشمگیر مجموعه عای ارائه دهنده ی خوراک و نوشیدنی (کافی شاپ ها و رستوران ها) در سطح کشور هستیم.
این مجموعه ها با فعالیت جوانان مستعد و آموزش دیده در حوزه های مختلف خوراک و نوشیدنی قادر به بالا بودن سطح کیفی این مجموعه ها و افزایش درآمد و افزایش اشتغال در حوزه های مرتبط خواهند بود.